Parki Dinozaurów w Polsce – gdzie znajdują się parki dla miłośników dinozaurów?

Ostatnie dekady przyniosły ogromny rozwój parkom poświęconym dinozaurom. Jest ich w Polsce dość dużo, bo aż około dwudziestu! Jest to niezwykle dobra wiadomość dla wszystkich miłośników stworzeń z ery mezozoicznej. Szczególnie ucieszą się też dzieci – większość z nich przynajmniej raz w życiu ma chociażby krótki okres fascynacji dinozaurami. 

Gdzie znajdziemy najwięcej parków dinozaurów w Polsce?

Pomimo znacznej liczebności tychże parków, najwięcej można ich znaleźć w południowo-zachodniej Polsce. 

W województwie śląskim znajduje się Dream Park Ochaby Wielkie, gdzie oprócz parku dinozaurów możemy zobaczyć takie atrakcje jak: mini ZOO, linowy plac zabaw oraz park linowy, dom do góry nogami, oceanarium prehistoryczne, park miniatur, małpi gaj, zwierzęta tropikalne, i wiele, wiele innych. 

Dolny Śląsk zaszczyci nas kilkoma Dino Parkami, między innymi:

Park Dinozaurów w Karłowie, który jest położony najwyżej ze wszystkich – u stóp Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych! Oprócz dinozaurów, które podziwiać możemy w okolicy zachwycającej formy terenu, Park oferuje również plac zabaw, sklep z pamiątkami oraz Bar Dinuś.

Dinopark Szklarska Poręba – to miejsce jest świetnym przystankiem dla wędrowców górskich, którzy potrzebują chwilowego odpoczynku, ponieważ jest on położony w otulinie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. Czekają tu na turystów takie atrakcje jak oczywiście dinozaury, ale też galeria iluzji, piaskownica T-rexa, kolejka Flinstonów i inne. 

ZOO w Lubinie – Centrum Edukacji Przyrodniczej nie jest typowym parkiem dinozaurów, aczkolwiek definitywnie jest to miejsce warte odwiedzenia ze względu na swój znakomity szlak dinozaurów oraz strefę tematyczną epoki lodowcowej.

Województwo małopolskie zachęca nas do odwiedzenia takich parków jak:

Park Dinozaurów Dinozatorland w Zatorze. Jest to część kompleksu czterech parków tematycznych, które razem tworzą Park Rozrywki Zatorland. Jako pierwszy powstał właśnie Park Dinozaurów, który posiada ponad 100 modeli ruszających się dinozaurów, co oznacza, że Dinozatorland jest największym w Europie parkiem ruchomych dinozaurów! Ponadto kolekcja zawiera największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości! Dinozatorland oferuje także interesujące warsztaty edukacyjne.

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie, niedaleko Wadowic, zaprasza do aż pięciu parków tematycznych, z czego każdy z nich nawiązuje do kultury i tradycji Małopolski. W parku dinozaurów można odkopać na plaży szkielet tych pradawnych stworzeń lub udać się do Jaskini Tajemnic – labiryntu, w którym czai się dinozaur. Dodatkowo można odwiedzić Park Miniatur lub Lunapark, zagrać w minigolfa albo pospacerować w Ogrodzie Jana Pawła II.

W województwie Opolskim możemy udać się do JuraParku w Krasiejowie, niedaleko Opola. Jest on uważany za największy park dinozaurów w Europie, bo posiada aż około 200 modeli dinozaurów! Poza ścieżką edukacyjną pełną dinozaurów można tutaj zwiedzić Pawilon Paleontologiczny, tunel czasu, a także Oceanarium Prehistoryczne oraz wiele innych atrakcji.

Czy miłośnicy dinozaurów mogą połączyć zwiedzanie parku dinozaurów z wypoczynkiem nad morzem?

Pewnie, że tak! W pobliżu Bałtyku również znajdują się ciekawe Dino Parki.

Województwo Pomorskie posiada między innymi Łeba Park – Rodzinny Park Rozrywki położony bardzo blisko Morza Bałtyckiego, na obrzeżach popularnego kurortu. Park Rozrywki oferuje naturalnie dinozaury, a także zamek strachu, bajlandia, pojazdy Flinstonów, wioska indiańska, koło młyńskie, miniatury bałtyckich latarni morskich, oraz wiele innych atrakcji.

Park Dinozaurów Dino Park w Malborku może pochwalić się ruchomymi modelami dinozaurów, które na dodatek wydają dźwięki! Poza prehistorycznymi gadami możemy również obejrzeć smoki, wioskę jaskiniowców, animatroniczne pokazy tresury dinozaurów oraz Muzeum Skamieniałości i jeszcze dużo innych atrakcji.

Zachodniopomorskie szczyci się Bałtyckim Parkiem Dinozaurów w Kamieniu Pomorskim, który zawiera w swoich atrakcjach (oprócz dinozaurów) safari, muzeum minerałów, plac paleontologiczny oraz kilka innych dodatkowo płatnych walorów. 

Gdzie jeszcze oprócz północy i południa Polski możemy wybrać się do parku dinozaurów?

Dzięki temu, że w Polsce jest tak szeroki wybór Dino Parków, znajdziemy je niemal w każdym województwie, nie tylko w tych nadmorskich i i tych w pobliżu gór.

Jurajski Park Dinozaurów „Muzeum Dziejów Ziemi”, który zlokalizowany jest na Podlasiu w miejscowości Wasilków (na plaży przy Jurowcach niedaleko Białegostoku) oferuje ścieżkę edukacyjną z dinozaurami oraz atrakcje dodatkowo płatne dla dzieci.

Województwo lubuskie posiada Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich, który w swojej ofercie ma leśną ścieżkę edukacyjną z dinozaurami, które można podziwiać także po zmroku, Geo-Muzeum, stary dąb, Dino-Club oraz inne kuszące miejsca.

JuraPark Bałtów – Bałtowski Kompleks Turystyczny z lokalizacją w województwie świętokrzyskim. Jest to pierwszy założony w Polsce Dino Park. Zawiera on JuraPark, Muzeum Jurajskie i Prehistoryczne Oceanarium jak również atrakcje dostępne w innych pakietach cenowych.

Region kujawsko-pomorski jest bogaty w parki dinozaurów. Na terenie tego województwa możemy odwiedzić:

Bydgoszcz posiada Park Rozrywki – Zaginiony Świat, gdzie znajduje się ścieżka edukacyjna z dinozaurami, muzeum „Skarby Ziemi”, park rozrywki, kolejka parkowa, park linowy, dom do góry nogami i makroświat.

Zaurolandia – Rodzinny Park Rozrywki położony około 20 km od Gniezna, który zaprasza na ścieżkę edukacyjną dla miłośników dinozaurów, dwuhektarowy plac zabaw, kolejkę elektryczną, park linowy oraz wiele innych atrakcji.

Mega Park w Grudziądzu – Rudniku zlokalizowany w okolicy Wielkiego Jeziora Rudnickiego, oferujący dinozaury, mega owady, miasteczko westernowe, krainę bajek oraz inne miejsca.

JuraPark Solec w Solcu Kujawskim zawiera w swojej ofercie ścieżkę dydaktyczną z dinozaurami, Muzeum Ziemi, Ogród Zimowy, Park Owadów, jurajski ogród botaniczny, park rozrywki oraz kilka innych atrakcji.

Miłośnicy dinozaurów z pewnością nie będą nudzić się w Polsce – ten kraj ma tak wiele różnych parków dinozaurów. Każdy różni się od siebie dostępnymi atrakcjami oraz unikatowymi lokalizacjami.

Podobne artykuły

Odkrywaj

Co warto zobaczyć w okolicach Warszawy? Ciekawe miejsca

Życie w mieście na ogół płynie w bardzo intensywnym tempie. W codzienność mieszkańców Warszawy...

Top 10 najlepszych atrakcji w Polsce

Panuje niesłuszne przekonanie, że w Polsce nie ma nic ciekawego i wartego większej uwagi,...

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Gdzie możemy go...

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 dała się we znaki branży turystycznej, która z powodu...

Nocleg pod namiotem. Jak się przygotować i gdzie można...

W czasach panującej pandemii biwakowanie stało się dla wielu alternatywą dla spędzania wakacji w...

Co spakować dziecku na kolonie? Lista potrzebnych rzeczy

Koniec roku szkolnego tuż tuż, wakacje - mimo prawie codziennego deszczu - czuć już...

Co robić w wakacje bez wyjazdu na wczasy? Czyli...

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od codzienności. Kojarzą się z błogą ucieczką od...

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj