Top 10 najlepszych atrakcji w Polsce

Panuje niesłuszne przekonanie, że w Polsce nie ma nic ciekawego i wartego większej uwagi, a wakacje spędzone w tym kraju będą zaliczały się do tych nudniejszych. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy z chęcią poopalają się na Bałtyckiej plaży, wyjadą w Tatry i przejdą się po pięknej Warszawie. Pisząc listę 10 najlepszych atrakcji Polski mamy nadzieję, że docenicie piękno naszej ojczyzny i z chęcią następnym razem wybierzecie Polskę na wakacje.

1. Skalne miasto

Pierwszą z 10 najciekawszych atrakcji są góry stołowe. Być może nie każdemu się spodoba, ale na pewno każdy zachwyci się nad wielkością skalnych form. Góry stołowe położone są w zachodniej części Polski, dzielą się na dwa parki: Szczeliniec wielki i błędne skały, w których wiatr, woda i czas wyrzeźbiły w kamieniu niesamowite formy, zachwycające człowieka aż do dziś. Jako ciekawostka można dodać, że w błędnych skałach zostało nagranych kilka scenek z filmu ,,Opowieści z Narni. Książę Kaspian”

2. Warszawa

To tutaj znajdują się najważniejsze instytucje w kraju, ale nie tylko, można tu znaleźć najciekawsze atrakcje Polski, zaczynając od tych dokumentujących ważne wydarzenia w historii Polaków, kończąc na naukowych centrach. Będąc w Warszawie nie można ominąć starówki, leżącej w centum, na jej terenie znajduję się zamek królewski, a obok niego znana kolumna Zygmunta. Przemieszczając się do centrum ujrzymy Pałac kultury i nauki, warto do niego zajrzeć, ponieważ odbywają się tam różne wydarzenia kulturalne, a dodatkowo można wjechać na samą górę i obejrzeć piękną panoramę Warszawy. Dla dzieci ciekawsze może okazać się centum Kopernika, które poprzez zabawę uczy jak działa świat.

3. Trójmiasto

 Gdańsk, Gdynia, Sopot- 3 miasta na trzecim miejscu listy najlepszych atrakcji w Polsce. Każda z tych miejscowości ma inny, niepowtarzalny klimat, ale łączy je jedno-leżą nad Bałtykiem. Sopot znany jest z pięknego molo, w Gdańsku stoi stary żuraw, a w Gdyni znajduję się oceanarium. Jest jeszcze wiele zabytków, ale nie można zapomnieć o ciepłym piasku i głęboko niebieskiej wodzie. Piękne, warte odwiedzenia nadmorskie miasta.

4. Malbork

Wpisany na listę UNESCO musiał znaleźć się na liście atrakcji Polski wartych uwagi, zamek w Malborku był niegdyś stolicą zakonu krzyżackiego, a swoją siedzibę miał tu wielki mistrz. Oprócz wartości historycznej jest to także jeden z najwspanialszych przykładów budowli reprezentującej gotyk w Polsce.

5. Tatry

Najwyższe pasmo górskie w Polsce, najwyższy szczyt-Rysy ma 20503m n.p.m., miejsce pełne przepięknych miejsc, wodospadów, rwących strumyków górskich, szlaków wymagających wiele odwagi, ale także takich, które są łagodniejsze. Morskie oko, czarny staw, wystarczy zobaczyć zdjęcia, aby zacząć pakować walizki w podróż do majestatycznych Tatr.

6. Kraina tysiąca jezior

A mówiąc dokładniej Mazury, wydawać się by mogło, że to głównie dla pasjonatów żaglówek, ale to nie do końca prawda, jest to też miejsce gdzie pasjonaci historycznych budowli znajdą coś dla siebie. Wilczy szaniec, twierdza Boyen, wiele zamków krzyżackich, a także idealny dla wielbicieli adrenaliny park linowy z możliwością skoku wahadłowego do śluzy.

7. Dawna stolica

Kraków-piękny, malowniczy, nowoczesny, a jednocześnie z historią też znalazł miejsce na liście 10 najciekawszych atrakcji. Znane wszystkim Polakom sukiennice krakowskie, wiele razy przebudowywane, stale będące zabytkiem, kiedyś służyły jako miejsce handlu, dzisiaj znajduję się w nich m.in. filia muzeum narodowego. Dodatkowo Kościół Mariacki z dziełem Wita Stwosza-Ołtarzem Mariackim oraz Wawel-jeden z najważniejszych zamków Polski, każdy choć raz powinien zobaczyć to miasto.

8. Wrocław

Podobnie jak Warszawa, która również znajduję się na liście top atrakcji w Polsce, Wrocław łączy w sobie historię z technologią. Kolorowe kamienice na rynku, najstarsza restauracja w Polsce, zabytkowa katedra to jedne z bardziej przyciągających uwagę miejsc, warto jednak poświęcić także czas na panoramę Racławicka, ogród botaniczny, czy pokaz tańczących fontann tuż przy hali stulecia.

9. Wieliczka

Jedyna i niepowtarzalna kopalnia soli w Wieliczce, nie bez powodu znajduję się na tej liście. Znajduję się tam wywierająca ogromne wrażenie kaplica św. Kingi, błyszczące żyrandole, nastrojowe oświetlenie, drobiazgowe elementy dekoracyjne, to wszystko nadaje wyjątkowy klimat. Dla osób. które chciałyby zatrzymać się tam na dłużej jest możliwość wykupienia noclegu w środku kopalni.

10. Szlak orlich gniazd

Ostatnie miejsce na liście 10 najlepszych atrakcji zajął szlak orlich gniazd. Łączy on Kraków z Częstochową, jednak nie jest to zwykła droga, co jakiś czas napotkać się można na zamki i warownie tzw. orlich gniazd, które w dawnych czasach broniły granic Polski. Wyjątkowym elementem tego szlaku jest położenie zamków, są one wybudowane na wapiennych skałach dochodzących do 30 metrów, cały szlak ma długość 164km.

Podobne artykuły

Odkrywaj

Co warto zobaczyć w okolicach Warszawy? Ciekawe miejsca

Życie w mieście na ogół płynie w bardzo intensywnym tempie. W codzienność mieszkańców Warszawy...

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Gdzie możemy go...

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 dała się we znaki branży turystycznej, która z powodu...

Nocleg pod namiotem. Jak się przygotować i gdzie można...

W czasach panującej pandemii biwakowanie stało się dla wielu alternatywą dla spędzania wakacji w...

Parki Dinozaurów w Polsce – gdzie znajdują się parki...

Ostatnie dekady przyniosły ogromny rozwój parkom poświęconym dinozaurom. Jest ich w Polsce dość dużo,...

Co spakować dziecku na kolonie? Lista potrzebnych rzeczy

Koniec roku szkolnego tuż tuż, wakacje - mimo prawie codziennego deszczu - czuć już...

Co robić w wakacje bez wyjazdu na wczasy? Czyli...

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od codzienności. Kojarzą się z błogą ucieczką od...

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj