Co warto zobaczyć w okolicach Warszawy? Ciekawe miejsca

Życie w mieście na ogół płynie w bardzo intensywnym tempie. W codzienność mieszkańców Warszawy wkomponowany jest pośpiech, hałas, tłum ludzi i korki. Każdego dnia jesteśmy otoczeni ogromną ilością bodźców, warto więc zadbać o wewnętrzny spokój i uciec na chwilę od zgiełku miasta. Najlepiej zaczerpnąć świeżego powietrza poza stolicą. Jednodniowe wypady za miasto to dobra alternatywa dla osób lubiących poznawać ciekawe miejsca, a mających mało wolnego czasu. Okolice Warszawy oferują nam bowiem bogatą ofertę turystyczną, która zadziwia wachlarzem możliwości. Piękne krajobrazy, zabytki, a może parki rozrywki? To wszystko jest w zasięgu ręki.

Ciekawe miejsce dla osób lubiących kontakt z naturą

Każda osoba, która ceni sobie kontakt z naturą, powinna na swojej mapie podróży oznaczyć Puszczę Kampinowską, która znajduje się w bliskiej okolicy Warszawy. Jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc turystycznych, znajdujących się w okolicy Warszawy. Puszcza Kampinowska stanowi teren Kampinowskiego Parku Narodowego, który jest drugim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. Wypoczynek w tym miejscu oferuje odwiedzającym mnóstwo kilometrów tras pieszych i rowerowych. Zwiedzający mogą liczyć na bliski kontakt z fauną i florą. Na terenie kompleksu leśnego zobaczyć można zwierzęta takie jak rysie, bobry czy chociażby łosie, które są symbolem puszczy.

Rodzinny wyjazd w okolicach Warszawy

Okolice Warszawy oferują wiele atrakcji odpowiednich dla rodzin z dziećmi. Jednym z ciekawszych miejsc, cieszącym się popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem, jest Farma Iluzji. Jest to park rozrywki i edukacji, który w kreatywny sposób, rozwija wyobraźnie dzieci. Połączenie iluzji i logiki sprawia, że będąc gościem na farmie, przenosimy się w zaczarowany świat nauki. Warto zajrzeć do Labiryntu Luster, Latającej Chaty Tajemnic, Tunelu Zapomnienia czy Zakręconego Domku. Atrakcje dostępne na farmie dostosowane są do każdego wieku. Dla najmłodszych oferowane są place zabaw, dmuchańce, a w okresie letnim basen. Ciekawym miejscem na mapie farmy jest Mini ZOO, w którym spotkać można kozy afrykańskie. Zwierzęta są przyzwyczajone do obecności dzieci, dzięki czemu istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu. Zdecydowanie atutem jest częściowe zalesienie i możliwość urządzenia pikniku. Dla zwiedzających istnieje możliwość darmowego wypożyczeni grilla lub skorzystanie z wyznaczonych miejsc ogniskowych.

Okolice Warszawy dla osób ceniących historię

Nie lada gratką dla osób lubujących się w historii i podziwianiu zabytków będzie zwiedzanie niezwykle ciekawego miejsca, które znajduje się około 40 kilometrów poza okolicami Warszawy. Mowa o twierdzy Modlin, która jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w kraju. Fani militarystycznych zabytków koniecznie muszą odwiedzić to miejsce. Podczas zwiedzania można skorzystać z pomocy przewodnika w ramach grup zorganizowanych, ale można także zwiedzać indywidualnie. Podczas samodzielnej wycieczki pomocne okażą się tablice informacyjne, zlokalizowane na trasie turystycznej. Rangę historyczną tego miejsca zwiększa fakt, iż budowa twierdzy rozpoczęła się na polecenie Napoleona Bonaparte.

Podobne artykuły

Odkrywaj

Top 10 najlepszych atrakcji w Polsce

Panuje niesłuszne przekonanie, że w Polsce nie ma nic ciekawego i wartego większej uwagi,...

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Gdzie możemy go...

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 dała się we znaki branży turystycznej, która z powodu...

Nocleg pod namiotem. Jak się przygotować i gdzie można...

W czasach panującej pandemii biwakowanie stało się dla wielu alternatywą dla spędzania wakacji w...

Parki Dinozaurów w Polsce – gdzie znajdują się parki...

Ostatnie dekady przyniosły ogromny rozwój parkom poświęconym dinozaurom. Jest ich w Polsce dość dużo,...

Co spakować dziecku na kolonie? Lista potrzebnych rzeczy

Koniec roku szkolnego tuż tuż, wakacje - mimo prawie codziennego deszczu - czuć już...

Co robić w wakacje bez wyjazdu na wczasy? Czyli...

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od codzienności. Kojarzą się z błogą ucieczką od...

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj